фотографии путешествий и отдыха

Мисливські казуси в день католицького Різдва Христового

Записано со слов отца, охотника и рыболова со стажем. Рассказ нигде раннее не печатался.Планувалось закриття полювання на копитних в Ільїнецькому районі Вінницької області. Нашому колективу було видано 3 ліцензії – одну на кабана, дві на козла. Виїзд планували організувати на 2 автомобілях, п’ятимістному ГАЗ-69 та семимістному ГАЗ-69А.

Не дочекавшись до умовленої години ГАЗ-69А з великими труднощами сім мисливців розмістились в ГАЗ-69 і виїхали в Ільїнці до єгеря який мав організувати полювання.

          Близько 7-ї години ранку при виїзді з чергового (попутного) села нам “проголосувала “ якась бабка. Взяти її зрозуміло було нікуди і водій проїхав не зменшуючи швидкості, хоча як згодом казав, почуття зразу з’явились негарні.

          І дійсно, хвилин через 20-25 спустило заднє праве колесо. Поміняли на запаску, проте через декілька кілометрів запаска “вибухнула” із поривом протектора. Хором, згадуя бабку “незлим тихим словом” почали розбирати раніше спущене колесо для заміни камери.

          Під кінець цієї роботи під’їхали наші колеги на ГАЗ-69А, а з ними та сама бабка. При цьому, вона чомусь зразу ж почала клятвено завіряти нас, що нічого поганого нам не бажала, коли ми не зупинились. “Взувши” запаску вільно розмістились в двох автомобілях і разом з бабкою поїхали далі. В Ільїнцях вона вийшла, бо в той день у храмі святкували Різдво Христове по католицькому календарю.

          Полювання в той день було вдале, правда замість вепра, в другому загоні, єгер підняв із муравїнної кучі підсвинка кілограмів на 60 і одним пострілом уложив його. По закінченню гону погрузили підсвинка в ГАЗ 69А, спереду сів єгер і поїхали в інший квартал для продовження охоти. ГАЗ-69, де знаходився автор строк, їхав за ними.

Раптом всі побачили, що в передній машині щось скоїлось. Вона завиляла по дорозі вправо, вліво і з’їхавши з колії вперлась в придорожній замет снігу. З однієї дверці “випав” водій, з іншої єгер і на всіх чотирьох (снігу було забагато щоб бігти) почали тікати від машини. Ми зупинились, кинулись до “газона” і почули дружній чоловічий регіт.

А що сталося? Старший (шеф), відповідальний за ГАЗ-69А, рішив пошуткувати над водієм не мисливцем. Підмовивши колег, що сиділи з ним в машині, вони взяли підсвинка на руки, просунули його голову між передніми сидіннями і вміло хрюкнули. Результат ми бачили, навіть єгер зробив те, що напевно зробив би кожен із нас в подібній ситуації – спасався як може.

А фіналом тої шутки було те, що додому їхали не швидше 40 км на годину (під снігом машина зіткнулась із пеньком від дерева та погнуло ліву рульову тягу), водій відмовився возити старшого, а шеф получив партійну догану і майже на рік був понижений у посаді.

От колеги-мисливці, Вам і притча-загадка, чи то бабка наврочила, чи не можна шуткувати у релігійні свята.Обновлен 12 дек 2017. Создан 19 мая 2010  Комментарии       
Имя или Email


При указании email на него будут отправляться ответы
Как имя будет использована первая часть email до @
Сам email нигде не отображается!
Зарегистрируйтесь, чтобы писать под своим ником